FULLER'S HEAD OF THE RIVER FOURS 2016
FINAL CREW LISTS FOR IM1 4x-
Position in Event Start no Crew / Composite Crew Members
1 69 IMPERIAL COLL III T. RICHARDS
      H. UGLOW
      T. HEATON
      O. HINES
2 67 LEANDER X F. HIGHTON
      R. CLARKE
      J. SCOTT
      T. FORD
3 73 READING UNIV BC I S. WILLIAMSON
      R. MCPHERSON
      O. DIX
      F. HAMILTON
4 68 TIDEWAY SCULLERS SCH III T. BOND
      E. BECKETT
      S. ANDERSON
      C. CLARKE
5 95 ABINGDON SCH  I A. ROBERTSON
      T. WIBLIN
      S. PEARSON
      J. SUDLOW
6 86 ROYAL CHESTER I S. EDWARDS
      P. DEAN
      J. MCGARVA
      H. MCGARVA
7 76 BATH UNIV I L. GWENTER
      H. JONES
      T. STACE
      W. ENGLAND
8 92 ST PAULS SCH BC II O. PARISH
      A. DOYLE
      H. EATON
      A. SMITH
9 121 CITY OF CAMBRIDGE / GRANTA   T. HETHERINGTON
      J. LAWLOR-ANDERSON 
      C. CUMMINS
      B. MACKWORTH
10 75 READING UNIV BC II J. GIBSON
      L. REISER
      J. MACKINS
      C. DOVE
11 71 READING RC I H. STEVENS
      W. ROBINSON
      N. BROWN
      N. MUSSON
12 118 MAIDENHEAD RC I J. FELSTEAD
      H. ROWE
      E. O CONNOR
      L. HOWLETT
13 96 DERBY RC I T. VENN
      T. MAINE
      J. WALKER
      J. BENNETT
14 94 STAR CLUB   B. HUNTER
      W. EASON
      A. TAYLOR
      J. SHERIDAN
15 70 NORTHWICH RC I H. BLAKE
      F. LAWTON
      H. TAYLOR
      G. LAWTON
16 72 LONDON RC III J. DAVIDSON
      B. PORTOS VELASCO
      R. PRICE
      R. FREEMAN
17 99 TYNE ARC I A. JAMIESON
      D. HUNTER
      T. ORD
      H. GALBRAITH
18 108 NOTTINGHAM UNIV II D. PIERIS
      L. DOODSON
      R. DOWELL
      M. THOUMINE
19 115 CANTABRIGIAN I J. ADAMS
      H. BURFEIND
      S. COLLINS
      T. ROSE
20 90 TIDEWAY SCULLERS SCH V T. SPARKS
      D. OGUNYOYE
      O. MCMANUS
      A. GARROD
21 105 GRANTA   H. BOUKHATMI
      G. BERGAMO ANDREIS
      J. BROWN
      S. PHILPOTT
22 102 HSBC RC I P. LHOMMET
      W. WALL
      M. THOMAS
      D. LAW
23 88 ST PAULS SCH BC I C. MCINROY
      A. MATTMOE
      R. THATCHER
      N. PALMER
24 110 READING UNIV BC III R. JONES
      C. O BRYAN
      H. JACKLIN
      B. HASSAN
25 81 PETERBOROUGH CITY I P. WRIGHT
      S. HOLMES
      C. ELDER
      J. PLUMB
26 82 CARDIFF CITY I S. AHEARNE
      D. GEORGE
      J. BRYNING
      J. LEASK
27 98 YORK CITY I J. CLARK
      C. BARKER
      L. BUTLER
      O. GURNELL
28 78 NOTTINGHAM RC I M. BOWLES
      S. BENNETT
      G. RYMELL
      M. JINKS
29 74 HENLEY RC II S. ADMIRAAL
      J. HEAD
      C. MITCHELL
      G. LYONS
30 122 SIR W BORLASE S GS BC I T. WILKINSON
      R. FOULKES
      M. JONES
      E. FISHER
31 116 BIRMINGHAM UNIV   G. HATTO
      H. BAMBRIDGE
      F. SPRACKLING
      O. CLARKE
32 106 CARDIFF METROPOLITAN UNIVERSITY ROWING CLUB I I. JAMES
      O. GIBBONS
      J. KATZ
      B. BROOKS
33 80 ARDINGLY I P. ABBOTT
      A. DOMBROWE
      E. DAVIS
      B. SWANN
34 101 MARLOW RC III P. HINES
      A. GURNEY
      C. RENWICK
      O. POYNTON
35 93 NOTTINGHAM RC III B. TOWNSEND
      D. BENTON
      T. PIGGOTT
      H. HUGHES
36 91 VESTA RC I J. COX
      M. CANNON
      M. HUGHES
      R. GOULDEN
37 100 FURNIVALL SCULLERS / AURIOL KENSIGNTON RC   N. VON KALTENBORN
      M. DE PAOLI
      D. CHAN
      T. HELLIER
38 114 YORK CITY III D. LEWIS
      S. WHARTON
      B. KERRY
      N. RUSSELL
39 83 NOTTINGHAM RC II R. JEPHCOTE
      J. DOLEMAN
      P. PYE-WATSON
      D. ROE
40 111 THAMES TRADESMEN   T. ROOK
      T. MANDIMIKA
      D. ESAYAS
      H. LYONS
41 109 LATYMER UPPER SCH I B. HUSSEY
      J. MURDOCH
      A. MISCAMBELL
      M. BRETT
42 85 CAMBRIDGE 99 I A. GUTTENPLAN
      G. SOAVI
      J. HARRIS
      H. WAGENAAR
43 84 LINCOLN ROWING CENTRE   H. MULLIGAN
      J. PERRIGO
      T. WESTBROOK
      A. HOLFORD
44 117 CARDIFF CITY II M. GREGG
      R. KINGSTON-EVANS
      G. COWLEY
      D. JOHN
45 113 STAINES I G. PUNTER
      R. WATSON
      I. GILLESPIE
      E. BLUNDELL
46 112 AURIOL KENSINGTON I J. DICKINSON
      R. GRAY-CHEAPE
      J. DUFFIELD
      C. GRAHAM
47 97 GLOBE I J. NORIEL
      C. HOMER
      S. HARRISON
      B. ASKIN
48 79 GRAVESEND RC I J. WILKINSON
      J. SANTHIAPILLAI
      E. PAGE
      M. JOHNSON
49 104 YORK CITY II P. BARON
      P. CLARK
      S. ALEXANDER
      S. GOODALL