FULLER'S HEAD OF THE RIVER FOURS 2016
FINAL CREW LISTS FOR IM1 4-
Position in Event Start no Crew / Composite Crew Members
1 161 IMPERIAL COLL IV M. POINTING
      S. BUTLER
      J. BUTLER
      M. WHALEY
2 166 THAMES RC III T. HARVEY
      C. BURKITT
      W. CAMPBELL
      B. THOMAS
3 164 THAMES RC II Z. YOUELL
      T. PORTSMOUTH
      S. THORNTON
      S. FURBER
4 169 CITY OF OXFORD I W. CLARKE
      R. PYE-WATSON
      L. PURVIS
      M. NISBET
5 168 NOTTINGHAM UNIV III A. GIAMBRONE
      T. HALLIDAY
      J. BRIGHT
      H. NICHOLS
6 170 LEA RC II E. HERNANDEZ
      E. WHITTAL-WILLIAMS
      H. BERRY
      S. PERREN
7 162 MOLESEY BC VI F. BONTHRONE
      A. HEAYBERD
      A. COWLEY
      B. CHRICHARD
8 191 NOTT M TRENT UNIV II J. CARSTAIRS
      J. BEAGLES
      S. GELLER
      N. BRANDISH
9 171 TWICKENHAM RC I J. DAVIDSON
      A. BRADLEY
      R. BRYANT
      J. HARFIELD
10 177 NOTT M TRENT UNIV I E. STRACEY
      T. GALLIANO
      Y. SHAKESPEARE
      E. MARYON
11 172 LONDON RC V J. SEXTON-BARROW
      G. TRELAWNY
      J. MC INERNEY
      J. GOSSAGE
12 184 IMPERIAL COLL V M. BRITTAN
      R. ZAMUDIO
      J. REID
      J. WALSH
13 163 LONDON RC IV P. CREWE
      J. ELEFANT
      M. PIECHOWICZ
      J. MEREDITH
14 195 PEMBROKE COLL (O) BC   A. OLDROYD
      W. DE BRUIJN
      C. GERGS
      A. SAUL
15 167 SHEFFIELD CITY I J. KESTERTON
      M. JONES
      J. ALESBROOK
      M. TAPLEY
16 192 SHEFFIELD UNIV II T. ASTON
      A. WALLER
      D. TREDGET
      A. VUYLSTEKE
17 182 ROYAL SHREWSBURY SCH I M. HEDGES
      M. CRAIK
      S. BRANFORD
      R. HARTWELL
18 165 ARMY RC   R. MAWDSLEY
      D. MANS
      P. LOCK
      A. GASPAR
19 193 LONDON RC VI W. GOLDING
      G. LEVEL
      T. BAXTER
      M. HODGKINSON
20 178 QUINTIN BC II J. HEALEY LAPENA
      K. BROWN
      P. THERON
      N. CLAY
21 188 MAIDSTONE INVICTA II A. MARLOW
      J. WATERHOUSE
      D. HAWKE
      M. SHOEBRIDGE
22 176 CITY OF BRISTOL RC II S. COLLEY
      J. WARREN
      C. SMITH
      B. TROTMAN
23 173 CAMBRIDGE 99 II J. BRUNTON
      E. DALTON
      R. MALTBY
      N. RICHARDSON
24 180 KINGS COLLEGE SCH II R. FROST 
      G. LAWACZECK 
      N. HARRIS 
      T. VON PREYSS 
25 183 MAIDENHEAD RC III T. JENNINGS
      T. WALLIS-CADDELL
      W. CRANSTON
      S. MCCORISTON
26 181 NEWARK RC   N. WALLIS
      M. MORTIMORE
      C. GRAVES
      O. SAUNDERS
27 185 TWICKENHAM RC II T. MESSA
      R. BEARD
      C. DIXON
      S. FIGUERAS
28 186 QUINTIN BC III A. BRIGGS
      H. DAVIES
      J. BROWN
      R. BYRNE-SMITH
29 179 1884 BOAT CLUB / KINGS COLLEGE SCH   F. HARRIS
      J. ELKINGTON
      N. ELKINGTON
      A. DUNCOMB
30 175 CITY OF OXFORD II S. KERSWELL-JENSEN
      G. NEW
      T. SEELY
      S. STEELE
31 190 GLOUCESTER RC I O. STARKEY
      K. MATTHEWS
      G. SCOTT
      D. ALMOND
32 174 STRATFORD-UPON-AVON BC I T. DOHERTY
      T. LUNEL
      C. EVANS
      R. NELSON
33 187 BROXBOURNE RC I A. WYATT
      R. BOLTON
      D. RICHARDSON
      N. RANDALL
34 189 CITY OF CAMBRIDGE  II S. WALKER
      T. WATT
      P. WORTH
      B. CHATTELL
35 196 MAIDENHEAD RC V M. EDMUNDSON
      P. PRATELLI
      M. GANNON
      R. WHEATCROFT
36 194 MAIDENHEAD RC IV R. MCCORISTON
      G. JENNINGS
      L. WYNNE
      D. RALPHS